fbpx

Žena v mori záhadne zmizla. Našli iba jej plaveckú čiapku a okuliare

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: FREEPIK/sergeycauselove

Manželia sa so skupinkou priateľov vydali na pláž v Novom Južnom Walese, kde si žena išla zaplávať do mora a odvtedy ju už nevideli. Záhadne zmizla a nikto o nej nič nevedel. Až neskôr zistili, čo sa v skutočnosti stalo.

3. apríla 2014 si 63-ročná Austrálčanka Christine Armstrongová užívala ranné plávanie na pláži Tathra v Novom Južnom Walese s manželom a štyrmi priateľmi, keď došlo k tragédii. V to ráno mala Christine problémy s chrbtom, a tak sa rozhodla vrátiť na breh skôr ako zvyšok skupiny.

Bolo to rozhodnutie, ktoré ju stálo život. O niečo neskôr, keď sa aj Christinin manžel Rob s priateľmi rozhodol priplávať k pobrežiu, si všimol plutvu. „Zastal som a plutva sa začala približovať. Pomyslel som si, delfín? Nie, to nie je delfín,“ povedal Rob pre ABC News. Spoločne rýchlo preplávali na beh a predpokladali, že Christine tam už bola.

„Mysleli sme si, že sú všetci v bezpečí, objali sme sa na pláži a potom sme zistili, že Christine nebola v šatniach,“ povedal Rob pre SBS News v samostatnom rozhovore. „Okamžite sme nasadli do nafukovacieho záchranného člna, vyšli na vodu a veľmi skoro sme našli dôkaz, že Christine už nie je medzi nami,“ dodal.

Rob sa domnieva, že ju v podstate celú prehltol veľký predátor, pričom svedkovia z pláže hlásili, že v čase útoku videli blízko pri hladine 10 až 13-metrového žraloka. „V podstate ju úplne pohltil – ani nevedela, čo sa dialo,“ prezradil ďalej Rob.

Jej plavecká čiapka a okuliare sa našli večer v deň útoku spolu s malým množstvom ľudských pozostatkov. Rob, ktorý bol s Christine ženatý 44 rokov, vysvetlil, že spolu s manželkou boli nerozlučnou dvojicou. „Nikdy som nešiel spať bez toho, aby som ju pobozkal, ani som sa nezobudil bez toho, aby som ju pobozkal – nikdy,“ povedal pre ABC News len tri dni po jej smrti. „Teraz tu zrazu nie je,“ dodal.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie