fbpx

Do Nemecka dorazili americké tanky Abrams určené na výcvik ukrajinských vojakov

Reklama
Zdroj foto: twitter/7thATC

USA do Nemecka dodali 31 tankov Abrams určených na výcvik ukrajinských vojakov. Ten by sa mal začať v najbližších týždňoch.

Hovorca Pentagónu Pat Ryder v pondelok potvrdil, že 31 výcvikových tankov typu Abrams M1A1 už je vo výcvikovom priestore amerických ozbrojených síl Grafenwöhr v spolkovej krajine Bavorsko.

V najbližších týždňoch očakávajú príchod príslušníkov ukrajinských ozbrojených síl, aby začali výcvik na týchto tankoch pre obranu Ukrajiny proti ruskej okupácii.

USA v januári oznámili, že Ukrajine poskytnú 31 tankov typu Abrams M1A2. Americké ministerstvo obrany tento zámer v marci prehodnotilo a rozhodlo sa zmodernizovať starší model M1A1 s cieľom skrátiť čas dodania.

Ryder vtedy povedal, že M1A1 má spôsobilosti veľmi podobné modelu M1A2. Administratíva prezidenta Joea Bidena dodanie tankov Ukrajine do januára niekoľko mesiacov odmietala s argumentom, že ich údržba a opravy sú príliš komplikované a náročné. Následne Nemecko súhlasilo s dodávkou svojich tankov Leopard 2 Kyjevu a umožnilo Poľsku aj ďalším spojencom urobiť to isté.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie