fbpx

FOTO: Českom sa prehnali silné BÚRKY. Komplikujú dopravu, problém má aj FESTIVAL

Reklama
Silné búrky v Česku. Zdroj: Reprofoto/Idnes.cz

Od juhozápadu dorazili do Česka búrky. V Karlovarskom kraji na dvoch tratiach a v Ústeckom na jednej trati obmedzili prevádzku vlakov spadnuté stromy, vyplýva z informácií Správy železníc. Búrkový pás sa teraz posúva na severovýchod, zasiahol aj Prahu a prehnal sa tiež cez festivalové Karlovy Vary, informuje portál idnes.cz.

Prehánky a búrky podľa meteoradaru pred 16. hodinou prekročili české hranice a cez Ašský výbežok postupujú ďalej do Čiech. Prší takmer v celom Karlovarskom kraji ako aj v časti Plzeňského kraja.

Silné búrky v Česku. Zdroj: Reprofoto/Idnes.cz

Pred 17. hodinou sa prehánky vyskytli aj nad Jindřichovým Hradcom a pohybujú sa smerom na České Budějovice. O niečo slabší dážď je aj na juhozápade Stredočeského kraja.

Krátko po 17. hodine začala veľmi silná búrka postupovať cez Karlovarský kraj ďalej na východ až severovýchod územia. Podľa ČHMÚ môže byť sprevádzaná nárazmi vetra okolo 85 km/h. Okolo 18. hodiny sa búrka dostala aj do stredu Čiech.

Silné búrky v Česku. Zdroj: Reprofoto/Idnes.cz

„V  Nemecku je už búrková aktivita v plnom prúde a vyskytlo sa niekoľko supercel s potenciálom na veľké krúpy, ktoré ale už zoslabli. Búrky sa pomaly približujú k západným Čechám,“ informoval popoludní na sieti X ČHMÚ. Podľa neho však prejavy zatiaľ nevyžadujú ďalšiu úpravu výstrahy.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie