fbpx

Na Česko alebo Pobaltie nezaútočíme, povedal Putin. Zamerajú sa na F-16 na Ukrajine

Reklama
Ruský prezident Vladimir Putin. Zdroj: TASR/AP

Diktátor Vladimir Putin povedal na stretnutí s vojenskými pilotmi vo Tvere, že Rusko nemá záujem o konflikt s NATO a nezaútočí na Česko, Poľsko alebo pobaltské štáty. Na Ukrajine ale bude ničiť Západom dodávané F-16.

Putin vyhlásil, že NATO sa snaží zastrašovať obyvateľov s cieľom udržať ich podporu pre ďalšiu pomoc Ukrajine, proti ktorej Rusko už viac ako dva roky vedie vojnu. Šéf Kremľa zároveň upozornil, že ak Západ dodá Ukrajincom bojové lietadlá F-16, ruská armáda ich zostrelí.

Putin kritizoval rozširovanie NATO a o krajinách na východnom krídle aliancie povedal, že „sa zrejme domnievajú, že to všetko nejako zodpovedá ich národným záujmom, boja sa veľkého Ruska“.

„Voči týmto štátom nemáme žiadne agresívne úmysly,“ povedal Putin o krajinách na východnom krídle Severoatlantickej aliancie. Výroky západných politikov o možných plánoch Moskvy zaútočiť na ďalšie krajiny Putin označil za nezmysel.

„Pobaltie, strašia aj Čechov. Proste nezmysel, ďalší spôsob, ako oklamať svojich obyvateľov a ako dostať z ľudí ďalšie peniaze, aby niesli bremeno na svojich pleciach,“ povedal aj v súvislosti s nákladmi na pomoc Ukrajine zo strany Západu.

Na Ukrajine chránime našich ľudí, povedal Putin

Rusko podľa Putina nemá žiadne agresívne zámery a nikdy by nezačalo s nepriateľskými akciami na Ukrajine, keby tam nebol spáchaný štátny prevrat. „Čo teraz robíme v rámci špeciálnej vojenskej operácie? Chránime našich ľudí žijúcich na našich historických územiach,“ povedal.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie