fbpx

Po oslave menín skočil pri Vrábľoch pod vlak. Mladík hrával v miestnej kapele

Reklama
Ilustračné foto, koláž. Zdroj: FB/Polícia BA kraj, unsplash

V pondelok v skorých ranných hodinách zrazil neďaleko Vrábel osobný vlak mladíka. O život prišiel 33-ročný muzikant z miestnej kapely. 

K nehode došlo pár metrov za železničným priecestím, informujú noviny.sk. Osobný vlak smeroval z Palárikova do Zlatých Moraviec krátko po 5. hodine ráno.

Vlak prešiel cez železničné priecestie a pokračoval k stanici vo Vrábľoch. Po približne dvesto metroch rušňovodič v koľajisku spozoroval človeka. Aj keď použil rýchlobrzdu, zrážke už nedokázal zabrániť.

„Približne dvesto metrov od železničného priecestia došlo k stretu vlaku s človekom,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Nitra Jana Šinková.

Nehodu potvrdil aj hovorca Železničnej spoločnosti Slovenska Dominik Drevický. „Osobný vlak v úseku Maňa Vráble zrazil a usmrtil osobu, ktorá sa neoprávnene pohybovala v koľajisku.“

Rušňovodič ihneď zavolal o pomoc, na miesto dorazili všetky záchranné zložky vrátane polície. „Po príchode hasiči po prieskume zistili, že pod vlakom sa nachádza osoba,“ informovala hovorkyňa Hasičského a záchranného zboru Nitra Michaeila Gundová. „U rušňovodiča bola negatívna dychová skúška,“ dodala Šinková.

Cestujúcim zabezpečili náhradnú autobusovú dopravu a táto nehoda spôsobila meškanie viacerých vlakov. Nebohý Peter pochádzal z Vrábeľ, účinkoval v jednej z miestnych kapiel ako bubeník a spevák.

Ešte v sobotu oslavoval meniny s priateľmi. Počas leta ho čakalo viacero koncertov. Podľa predbežných zistení sa rozhodol ukončiť život svojvoľne.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie