fbpx

Pretekár na motorke vošiel medzi divákov. Päť ľudí sa zranilo, traja skončili v nemocnici

Reklama
Cena mesta Jičín 2023. Zdroj: Jičínský deník

Päť ľudí bolo v sobotu zranených pri havárii pretekára medzi divákmi pri pretekoch historických motocyklov Cena mesta Jičín. Podľa polície motorkár nezvládol riadenie pri kruhovom objazde, ktorý sa nachádza na obchvate Jičína. Ďalšia havária motoriek sa stala len niekoľko kilometrov od prvej nehody. Informuje idnes.cz.

Pri sobotných pretekoch historických motocyklov a sajdkárov v Jičíne sa stala vážna nehoda. Jeden z účastníkov súťaže vošiel do davu prizerajúcich sa divákov. Záchranári dvoch divákov a pretekára odviezli do nemocnice v Jičíne. Dvoch divákov ošetrili na mieste. Informuje tn.cz.

Vodiča záchranári previezli do nemocnice s bolesťami chrbta, hrudníka a nohy. Jeden z prevezených divákov mal podozrenie na zlomeninu nohy a druhý mal povrchové zranenie. „Na miesto sme vyslali štyri pozemné posádky a vrtuľník, ktorý nakoniec odletel prázdny,“ uviedla Hanušová.

„Počas motocyklových pretekov v Jičíne došlo krátko pred poludním k nehode jedného z účastníkov, ktorý havaroval medzi divákmi. Na mieste evidujeme 5 zranených osôb,“ uviedli kráľovohradecký hasiči na sieti X. Policajná hovorkyňa Magdaléna Vlčková zároveň dodala, že nehoda sa stala pri kruhovom objazde, na ktorom sa stretáva Konevová ulica a obchvat.

Organizátori pretekov nehodu nekomentovali.

„Zatiaľ sa nebudeme vyjadrovať. Všetko vyšetruje polícia,“ povedal predseda organizujúceho Automoto klubu Český raj Jičín Dalibor Vik.

Preteky po nehode pokračujú. Na sobotňajšom programe sú ešte tréningy, v nedeľu od 08:00 začnú samotné preteky.

Pretekov sa zúčastňujú pretekári s historickými strojmi. Najmladšie motocykle sú zhruba dvadsaťročné, najstaršie boli vyrobené pred druhou svetovou vojnou.

Počas víkendových závodov sú ulice aj obchvat pre bežnú dopravu uzavreté a vodiči musia jazdiť obchádzkami.

Ďalšia nehoda

Ďalšia nehoda sa stala neďaleko obce Detenice na Jičínsku. Veteránska motorka s postranným vozíkom skončila v priekope vedľa cesty.

Nehodu vyšetruje polícia. O tejto udalosti informovali králihradeckí hasiči krátko pred 15. hodinou.

 

 

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie