fbpx

Pri tragickej nehode na D1 zomreli dvaja hasiči. „To bol strašný náraz,“ opísal svedok mrazivé chvíle

Reklama
Na snímkach zábery z tragickej dopravnej nehody. Zdroj: Facebook/Matúš Šutaj Eštok

V pondelok 27. mája došlo na diaľnici D1 k vážnej dopravnej nehode. Do hasičov, ktorí práve zasahovali pri požiari auta, vpálil v plnej rýchlosti vodič poľského kamióna. Na mieste zomreli dvaja hasiči a zranení sú aj policajti. Informovali sme vás o tom TU.

V pondelok popoludní sa stala vážna dopravná nehoda na diaľnici D1 v 92 km pri Novom Meste nad Váhom v smere na Žilinu. Pri výkone povolania zahynuli dvaja hasiči. „Dvaja muži, žiaľ, utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom. Zranení sú dvaja zamestnanci štátnych inštitúcií, ktorí sa na mieste nachádzali,“ informovalo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR v pondelok večer.

Jeden z policajtov je podľa portálu cas.sk v kritickom stave a bojuje o život. Podľa svedkov tragickej nehody, kamión do nich vpálil vo vysokej rýchlosti a bez zmeny smeru.

„Kamión bol zapichnutý v hasičskom aute a sčasti zachytil aj policajné auto. Ja som išiel okolo, to bol strašný náraz,“ opísal jeden zo šoférov pre Nový Čas. „Ľudia v panike pobehovali okolo, niektorí duchaplne pomáhali. Bol tam chaos. Všetky obchvaty boli upchaté. Dlho sa nedalo pohnúť,“ uviedol ďalší svedok.

Diaľnica bola neprejazdná dlhé hodiny. Na miesto dorazil aj minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. „V plnom nasadení a do poslednej chvíle slúžili nám všetkým. Statoční hasiči, ktorí pri výkone svojho povolania zahynuli pri tragickej nehode. Ostanú pre celé Slovensko navždy hrdinami. Česť ich pamiatke, úprimnú sústrasť ich rodinám,“ povedal. „Na tiesňovú linku 155 sme prijali informáciu o zranených hasičoch na diaľnici D1. Podľa dostupných informácií do nich narazilo auto pri zásahu. Na miesto sme vyslali 2 vrtuľníky a 3 pozemné ambulancie. Dvaja muži, žiaľ, utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom. Zranení sú dvaja zamestnanci štátnych inštitúcií,“ konštatovali záchranári.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie