fbpx

Spomienky susedov na atentátnika: Obdivovateľ Čaputovej, pracovitý pohodár i nepríčetný „čudák“

Reklama
Výzdoba balkóna Juraja Cintulu. Putin na medveďovi. Zdroj: Reprofoto/Seznamzpravy.cz, X/(AD) Deo Non Fortuna

Pracovitý, milý, ale aj podivín, ktorého sa ľudia báli. Reportéri Seznamzpravy.cz sa vypravili do Levíc a vyspovedali susedov a známych Juraja Cintulu. Muža, ktorý postrelil premiéra Roberta Fica.

„Milý, slušný, pohodový pán. Taký usmievavý, pokojný, uvážlivý, povedal by som romantický rojko. Absolútne neagresívne. On by bol ten posledný, pri ktorom by som si tipol, že sa chystá zabiť premiéra. To by som viac tipoval vás ako jeho,“ rozpráva atentátnikov sused, šesťdesiatpäťročný Jozef Šajtlava, ktorý býva o tri vchody ďalej. Cintulu pozná vyše dvadsať rokov.

„Náš vzťah je susedský. Dosť často sme sa takto vonku zastavili a poklábosili si. Poznám aj jeho rodinu. Býva v sedmičke,“ a ukazuje na najvyššie poschodie nevzhľadného paneláka. O dva balkóny nižšie visí na bielizňovej šnúre ruská vlajka s fotografiou prezidenta Putina sediaceho na medveďovi a s nápisom Rusko vpred.

Obdivovateľ Čaputovej

Jozef Šajtlava spomína, že sa čas od času so susedom o politike a verejnom dianí bavili.

„Viem, že písal o Rómoch a pretože som policajt, ​​tak sa ma pýtal, čo si o nich myslím. Spomínam si tiež, že bol veľkým obdivovateľom Čaputovej. Hneď po jej vyhraných voľbách mi hovoril, že z nej cíti niečo úžasné, mimoriadne. Bol z nej nadšený, čo na mňa pôsobilo trochu smiešne,“ uvádza.

„On už ten zovňajšok mal taký príjemný. Dokážem si živo predstaviť, že keď bol na tej vítacej akcii a natiahol k Ficovmu ruku, tak on k nemu v pohode prišiel, pretože ten jeho dobrosrdečný kukuč v tom dave musel úplne vyčnievať. Ako som ale hovoril, on je posledný, u koho by som si tipol, že niečo také dokáže urobiť,“ opakuje Jozef.

A dôvod? Vraj mu takzvane hrablo. Z atmosféry, ktorá na Slovensku panuje. Inak si to vysvetliť nedokáže.

„Tak nepriateľské prostredie u nás nikdy nebolo. Práve nedávno sme sa o tom bavili s kamarátom. Hovoril, že deti jeho známych pred prezidentskými voľbami povedali svojim rodičom, že ak budú podporovať Pellegriniho, tak už nikdy neprídu. To je absurdné. Nenormálne. Tak ďaleko to u nás došlo,“ uvádza a hovorí o tom, že spoločnosť je extrémne rozhádaná a rozbitá.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie