fbpx

Ukrajina tvrdí, že za posledné dni dobyla 20 kilometrov štvorcových pri Bachmute

Reklama

Zdroj foto: Pexels

Ukrajinské sily tvrdia, že v posledných dňoch dobyli späť zhruba 20 kilometrov štvorcových územia v okolí mesta Bachmut v Doneckej oblasti na východe krajiny, ktoré predtým obsadili ruské invázne jednotky. V utorok to uviedla námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová, ktorú citujú denník The Guardian a agentúra AFP.

„Za posledné dni oslobodili naši vojaci približne 20 kilometrov štvorcových severne a južne od predmestia Bachmutu,“ napísala Maľarová na platforme Telegram. Dodala, že „nepriateľ do istej miery postupuje v samotnom Bachmute, pričom toto mesto delostrelectvom úplne ničí“. Moskva zároveň podľa jej slov zhromažďuje jednotky profesionálnych výsadkárov.

„Ťažké boje pokračujú s rôznymi výsledkami. V súčasnej situácii robia naši vojaci všetko, čo je v ich silách,“ uviedla Maľarová na sociálnej sieti. „Skutočnosť, že obrana Bachmutu trvá toľko mesiacov a v určitých oblastiach dochádza k postupu, je dôkazom sily našich bojovníkov a vysokej úrovne profesionality obranného velenia,“ dodala.

Pripomenula, že „nepriateľ má výhodu v počte ľudí a zbraní“. Zároveň však podľa jej slov nedokázalo Rusko „vďaka konaniu našej armády od minulého leta uskutočniť svoje plány“ v oblasti Bachmutu.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie