fbpx

ÚPN zverejnil digitálne kópie Slovenského zákonníka

Reklama
V archíve Ústavu pamäti národa (ÚPN) sa zaèal v utorok 19. novembra Deò otvorených dverí, ktorý potrvá do 21. novembra 2019 na Miletièovej ulici èíslo 7 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Zdroj foto: TASR

Ústav pamäti národa (ÚPN) na výročie vyhlásenia a účinnosti ústavného zákona o vysťahovaní Židov zverejnil na svojej webovej stránke digitálne kópie Slovenského zákonníka. Ten bol v rokoch 1939 – 1945 obdobou súčasnej Zbierky zákonov. Informoval o tom hovorca ústavu Michal Miklovič.

„Digitálne kópie Slovenského zákonníka sú dostupné na webovej stránke Ústavu pamäti národa v časti Obdobie 1939 – 1945,“ uviedol Miklovič. Priblížil, že v zákonníku boli napríklad vyhlasované zákony, rokovací poriadok Snemu, medzinárodné zmluvy či nariadenia vlády.

Slovenský zákonník bol podľa neho vydávaný v postupne číslovaných čiastkach. Podotkol, že prvá čiastka bola vydaná 14. marca 1939, prvou publikovanou právnou normou bol zákon o samostatnom Slovenskom štáte. „Pôvodné výtlačky jednotlivých čiastok Slovenského zákonníka boli zviazané do ročníkov a sú uložené v Archíve Ústavu pamäti národa,“ doplnil.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie