fbpx

Dnes vypukne peklo. Teploty prekročia TÚTO hranicu, SHMÚ vydal výstrahy

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR/Roman Hanc, DPA

Dnes sa na našom území začnú prejavovať mimoriadne vysoké teploty, ktoré by mali prekračovať hranicu až +30 °C. Utorok tak bude najpríjemnejší z celého týždňa a takéto počasie by malo nasledovať aj ďalšie dni. Meteorológovia zo SHMÚ vydali výstrahy 1. aj 2. stupňa pred vysokými teplotami.

Aj dnes sa na našom území očakávajú búrky, no tie by mali byť oveľa slabšie. Bude viac slnečných lúčov a teploty začnú rásť. Spomedzi celého týždňa však dnes bude najpríjemnejšie, píše imeteo.sk.

Búrky sa vyskytnú v horách

Počas dnešného dňa sa v teplom vzduchu začne v priebehu popoludnia vytvárať kopovitá oblačnosť, ktorá následne prerastie do prehánok či búrok. Odohrať by sa tak mali len v oblasti hôr a extrémnejšie javy, aké vyčíňali na našom území včera, sa neočakávajú.

Začala vlna horúčav

Čo je dôležitejšia správa dnešného dňa, je fakt, že dnes sa začne vlna tropických horúčav, pričom dnešný deň bude najpríjemnejší z celej série nadchádzajúcich dní.

Maximálne teploty dnes na našom území vystúpia na viacerých miestach na úroveň okolo hranice +30 °C, no v najteplejších lokalitách južného a západného Slovenska sa môžu teploty dostať až k +34 °C.

Od zajtra bude ešte teplejšie. Teploty prekonajú hranicu +35 °C a v najteplejších regiónoch Slovenska vystúpi teplota až na úroveň okolo +37 °C. Vlna horúčav by na našom území mala zotrvať celý tento týždeň a tak skoro sa neochladí, dodáva portál.

Na západe bude malá oblačnosť, kde najnižšie ranné teploty dosiahnu 20 až 17 a najvyššie denné teploty 30 až 33 stupňov Celzia. Na strednom území taktiež rátať s malou oblačnosťou, kde najnižšie ranné teploty vystúpia na 19 až 14 a najvyššie denné teploty na 28 až 32 stupňov Celzia. Na východe Slovenska bude tiež malá oblačnosť, a najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 19 až 15 a najvyššie denné teploty od 28 až 32 stupňov Celzia, píše SHMÚ.

Počasie na horách

Vo výške 1000 m prevažne bude polooblačno, kde najnižšia ranná teplota dosiahne 15 a najvyššia denná teplota 26 stupňov Celzia. Vo výške 1500 m bude tiež prevažne polooblačno, a najnižšia ranná teplota vystúpi na 16 a najvyššia denná teplota 21 stupňov Celzia. Aj vo výške 2000 m očakávať prevažne polooblačné počasie, kde najnižšia ranná teplota bude mať 12 a najvyššia denná teplota 17 stupňov Celzia.

Na snímke mapa výstrah. Zdroj: REPROFOTO SHMÚ
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie