fbpx

Muž skončil uväznený v rokline. Jeho pes bežal šesť kilometrov, aby privolal pomoc

Reklama
Na snímke psí záchranca so svojím majiteľom. Zdroj: Baker County Sheriff's Office

Američana, ktorý havaroval a skončil uväznený v rokline, sa podarilo zachrániť vďaka pomoci jeho psa. Ten bežal niekoľko kilometrov a privolal pomoc. Muža sa potom podarilo rodine nájsť, privolaný záchranný tím ho vyslobodil a previezol na ošetrenie.

​Príbeh s dobrým koncom sa odohral minulý týždeň v americkom Oregone. 62-ročný Brandon Garrett tam havaroval a s autom sa zrútil do rokliny, v ktorej tiekol potok. Následne sa mal odplaziť neďaleko, kde potom strávil celú noc, informoval web USA Today.

Zachránilo ho, že so sebou mal svojich štyroch psov. Jeden z nich, Blue, totiž bežal asi štyri míle, teda približne 6,5 kilometra, na táborisku, kde Garett pobýval so svojím bratom. „Ľudia po ňom pátrali a členovia rodiny našli jeho vozidlo,“ uviedla kancelária tamojšieho šerifa na Facebooku.

Následne privolali pomoc. „Zamestnanci Lesnej služby USA použili motorové píly na uvoľnenie cesty pre pátraciu a záchrannú službu. Členovia tímu z okrsku Baker rozmiestnili svoje záchranné vybavenie a začali s neľahkou úlohou dostať sa ku Garrettovi,“ popísala kancelária.

„Akonáhle sa tímu podarilo k nemu dostať, naložili ho a zaistili v záchrannom koši. Pripojili ho k lanovému systému a pretiahli ho cez roklinu, kde bol prenesený k zdravotníckemu personálu,“ dodala.

A hrdinská akcia oddaného psa sa nezaobišla bez chvály na sociálnych sieťach. „Dajte niekto tomu psovi kosť, zachránil svojho pána,“ písala jedna z komentujúcich na Facebooku. „Ten pes je hrdina. Ukázal, čo niektorí z nich dokážu, ak na to majú dôvod,“ uviedla ďalšia.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie