fbpx

Oblek s kravatou vymenil za tričko a džínsy. Korunný princ Smeru Kaliňák prevzal na Slovensku opraty

Reklama
Robert Kaliňák. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer,Ján Krošlák

Pred pár rokmi organizovali opozičné strany na námestiach protesty, v ktorých žiadali odstúpenie Roberta Kaliňáka z funkcie. Teraz pôsobí ako politik, ktorý sa snaží o zmier v spoločnosti. Vymenil oblek s kravatou za tričko a džínsy, ktorý sa snaží situáciu upokojiť. Informuje web Seznamzpravy.cz.

„Je nepochybné, že naša spoločnosť potrebuje zmier a vzájomný rešpekt, ale cesta k nemu nevedie cez falošnú politickú korektnosť,“ hovorí vo videu. Natočil ho zamračený, v tmavom tričku a postojačky opretý o stoličku v pracovni.

„Kým sa nevysporiadame s rétorikou politikov, vybraných médií a novinárov, ktorá bola roky postavená na dennodennom označovaní Roberta Fica za zločinca, mafiána, vraha, diktátora, Putinovho sluhu a zlo, ktoré je nutné zastaviť, a že urobia všetko, aby Robert Fico nevládol , nedá sa ísť ďalej,“ hovorí.

Politický zmier podmienil sebareflexiou opozície a médií a ich úprimným ospravedlnením. Ich „klamstvá“ označil za hlavné dôvody „boja Roberta Fica o život“.

Kaliňák býval prezývaný ako korunný princ strany Smer, ktorú pred 25 rokmi spoluzakladal. Slovensko sa totiž po atentáte na predsedu vlády ocitlo v bezprecedentnej politickej situácii, ktorú komplikujú aj odkladané nevyriešené personálne rozhodnutia a práve dlhoročné politické skúsenosti Kaliňáka by v tejto situácii mohli prísť vhod.

Ficove inštrukcie

Veci týkajúce sa koalície má počas Ficovej neprítomnosti riešiť práve Robert Kaliňák. Okrem informovania o Ficovom zdravotnom stave teraz vystupuje aj s podrobnosťami o vyšetrovaní atentátu a chystá sa aj na bežnú vládnu agendu.

„My sme dostali svoje inštrukcie. On nastavil všetko naše smerovanie, všetko to, čo presne máme robiť. Máme všetky nástroje v rukách, a tak budeme fungovať,“ povedal Kaliňák pred banskobystrickou nemocnicou o pokynoch od Fica. Koaličná rada potvrdila, že vláda musí ďalej plniť svoje programové vyhlásenie „v tempe, ktoré nastavil premiér Robert Fico“.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie