fbpx

V prípade oznámenia o hrozbe na fakulte UK zastavili trestné stíhanie

Reklama
Na snímke príslušníci polície pred budovou Fakulty managementu a Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského na Odbojárov 10 v Bratislave 13. februára 2024. Zdroj: FOTO TASR/Pavol Zachar

V prípade februárového šírenia poplašnej správy na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského (UK) v Bratislave zastavil prokurátor trestné stíhanie. Dôvodom mala byť skutočnosť, že obvinená Laura D. nebola v čase činu pre nepríčetnosť trestne zodpovedná. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Silvia Šimková.

Ako sme ťa vo februári informovali, ozbrojené policajné komando vykonávalo zásah pre vyhrážky vo Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Budovu školy preto evakuovali.

Obvinili 22-ročnú študentku

Polícia prijala vo februári oznámenie, podľa ktorého malo na fakulte hroziť bezprostredné riziko osobám nachádzajúcim sa v nej. Oznamovateľke mal údajne informáciu poskytnúť neznámy muž.

Polícia fakultu evakuovala. Na druhý deň informovala, že pre šírenie poplašnej správy obvinili vtedy 22-ročnú ženu.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie