fbpx

Korčok mobilizoval voličov. V Bratislave sa zhromaždilo cez 10-tisíc ľudí

Reklama
Na snímke občiansky kandidát na prezidenta SR Ivan Korčok počas predvolebného zhromaždenia na Námestí slobody v Bratislave v utorok 19. marca 2024. Na zhromaždení vystúpili rôzne osobnosti, ktoré spolu s ľuďmi vyjadrili podporu Korčokovi vo voľbách. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Na Námestí slobody v Bratislave sa v utorok 19. marca podvečer zhromaždili tisícky ľudí. Zhromaždenie organizoval občiansky kandidát na prezidenta Slovenskej republiky Ivan Korčok. Na zhromaždení vystúpili rôzne osobnosti, ktoré spolu s ľuďmi vyjadrili podporu Korčokovi vo voľbách.

Známe tváre zároveň skritizovali protikandidáta Ivana Korčoka Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Dav zhromaždených vyjadril nevôľu s krokmi súčasnej vlády v zahraničnej politike či v prípade RTVS. Korčok podľa vlastných slov kandiduje preto, že chce pomôcť Slovensku. Chce, aby krajina bola európska nielen hodnotami, ale aj kvalitou života, informuje TASR.

Zhromaždenie na Námestí slobody nieslo názov „Nedovoľme im ovládnuť celý štát“. Prezidentský kandidát naň pozýval ľudí ešte minulý týždeň, píšu aktuality.sk.

Korčok žiadal občanov, aby si so sebou vzali slovenské vlajky. Medzi voličmi ho prišli podporiť tisíce ľudí. Medzi nimi sú aj známy herec Milan Kňažko, emeritný arcibiskup Róbert Bezák či speváčka Emma Drobná. Na podujatí kritizoval Ficovu vládu za to, že obišla prezidentku pri vymenovaní šéfa SIS. Ďalšie zhromaždenie ohlásil na nedeľu po voľbách, a to na Primaciálnom námestí, dodáva dennikn.sk.

Na konci zhromaždenia poďakoval ľuďom z pódia aj s manželkou, potom odniesol slovenskú zástavu pred budovu Slovenského rozhlasu.

Bývalý minister zahraničných vecí by mal na základe prieskumov postúpiť do druhého kola volieb spoločne s Petrom Pellegrinim.

Na snímke tisícky ľudí sa zhromaždili na podporu občianskeho kandidáta na prezidenta SR Ivana Korčoka na Námestí slobody v Bratislave v utorok 19. marca 2024. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie